За інформацією Кропивницької міської ради, ефективна робота міської влади Кропивницького над залученням інвестицій, використання сучасних цифрових платформ, збільшення кількості і якості адміністративних послуг дозволить зменшити поле для корупції, забезпечити ефективніший діалог з бізнесом, з кожним містянином. На цьому наголосив Кропивницький міський голова Андрій Райкович сьогодні, 02 грудня, під час свого щорічного звіту перед громадою міста за результатами діяльності у 2021 році.
Очільник міста окреслив основні напрямки розвитку міського інвестиційного простору.
На переконання міського голови, у Кропивницькому, де промисловий кластер потребує значних інфраструктурних змін, нових робочих місць, сучасних технологій, у місті з катастрофічно застарілою комунальною теплоенергетикою, інвестиційний кейс та й сам бюджетний гаманець мають бути як мінімум у 2-3 рази більшими.
Так, у 2021 році 60 мільйонів гривень з додаткових бюджетних надходжень витрачено на капітальний ремонт вулиць Вокзальної і Василя Нікітіна. Ще 4,4 мільйона були направлені на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства. Майже 8 мільйонів спрямували на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів” і 6 мільйонів — на фінансування програми “Нова українська школа”. Важливо, що 25 мільйонів гривень було використано для підтримки медичних закладів, з них 15 мільйонів — субвенція з обласного бюджету на реконструкцію операційного блоку лікарні швидкої медичної допомоги. 7,7 мільйона гривень — субвенція на потреби закладів інклюзивної освіти.
В якості компенсації на житло для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і учасників АТО/ООС та членів їх сімей направлено 20 мільйонів гривень.
Протягом року місто успішно взяло участь в ряді інфраструктурних та освітніх проєктів і програм. Зокрема, Кропивницький долучився до проєкту Асоціації міст України “Подолання цифрової освітньої нерівності”, на стадії завершення реалізація проєкту GIZ “Діловий Кропивницький онлайн”.
З компанією McDonald's досягнуто домовленостей про будівництво у місті закладу швидкого харчування. Виділено земельні ділянки для створення індустріального парку “Ростагропром”.
Запрацював мобільний завод з виробництва асфальтобетону, відкрито завод пінополістирольних плит.
За експертної підтримки USAID триває розробка комплексної схеми теплопостачання міста в рамках проєкту “Енергетична безпека".