Всесвітній день боротьби зі СНІДом: розвіюємо міфи

Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який вперше був проголошений ВООЗ у 1988 році, а з 1996 року проводиться ЮНЕЙДС. Цей День встановлений з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.

Навколо даної хвороби ходить багато міфів, які даною статтею ми спробуємо розвіяти.

Міф №1. ВІЛ - смертельний вирок

Насправді ж, якщо вчасно виявити проблему та звернутися до спеціаліста, можна послабити хворобу та прожити повноцінне життя.

Міф №2. ВІЛ/СНІД - хвороба гомосексуалів

Насправді, інфекції абсолютно байдуже на вік, стать, вагу, орієнтацію чи колір шкіри людини. Захворіти може кожен. Тому будьте обережні, користуйтеся засобами контрацепції та слідкуйте за своїм здоров'ям.

Міф №3. У ВІЛ-позитивної матері обов'язково народиться така ж дитина

Хоча цей шлях і вважається одним із основних для передачі хвороби, але ті жінки, що вжили відповідних заходів, аби перевести інфекцію у "пасивний" стан, можуть народити здорове немовля.

На жаль, лікування ВІЛ досі є досить складним. Якщо виявити хворобу занадто пізно, вона може взагалі не підлягати лікуванню. Тож варто періодично проходити медичні обстеження та піклуватися про себе і своє здоров'я.

Новини компаній
17:00, 26 листопада