День боротьби з пневмонією та фахівця з безпеки: у цей день 12 листопада

12 листопада — 316-й день року (317-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 49 днів.

Іменинники — Зиновій, Артем, Марко, Стефан, Олександр, Макар, Максим, Олена, Зиновія.

Релігійні святаДень пам’яті священномученика Зиновія і мучениці Зиновії, які зазнали тортур за те, що не відмовилися від християнської віри. Перекази говорять, що брат та сестра ще у дитинстві перейняли християнські заповіти від своїх батьків. Набувши зрілості, вони віддали свою спадщину незаможним людям. За благодійність та благочестя їм було даровано вміння зцілювати людей від різноманітних хвороб. Незабаром Зиновія було призначено єпископом християнської громади в Кілікії, що надало йому можливість поширювати християнство серед язичників. Але за часи гоніння християн імператором Діоклітіаном у 285 році н.е., святий єпископ був схоплений і постав перед судом Лісія. За невідступність від віри, святий Зиновій зазнав жорстоких тортур. Побачивши це, його сестра виказала намір розділити муки разом із братом. Страта святих була не менш болісна, ніж тортури, але не примусила їх змінити свої переконання. Після обезголовлення їхні тіла були таємно віддані землі.

Народні прикмети:

  • якщо до будинку прилетіла зграя синичок – буде мороз;
  • потрібно подивитися, який сьогодні день – сиплеться снігова крупа до холодів;
  • птахи клюють з дерева кору – буде вогка погода і дощ.

Всесвітні свята і пам'ятні дні:

Всесвітній День боротьби з пневмонією. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) і Всесвітня організація охорони здоров’я оголосили 12 листопада 2009 днем початку масштабної кампанії по боротьбі з дитячою пневмонією. ВООЗ і ЮНІСЕФ почали кампанію зі збору коштів, які підуть на лікування від цього захворювання дітей у десятках країн, що розвиваються, переважно в Азії та Африці. Багато експертів в області медицини називають пневмонію «головним убивцею» дітей у віці до 5 років. Трагічна статистика говорить про те, що кожен рік від запалення легенів помирає понад двох мільйонів чоловік.

День фахівця з безпеки. Свято з’явилося у 2005 році за ініціативи найбільшого інтернет-порталу Sec.Ru. Мета свята: донести до людей думку про вагомість та важливість збереження безпеки в суспільстві. Фахівці з безпеки мають відповідальну, тяжку та дуже небезпечну роботу, яка, проте, приносить людям неймовірну користь. Це свято є міжгалузевим, бо об’єднує всіх професіоналів галузі та учасників ринку. Для сек’юріті 12 листопада – професійне свято. Цікаво, що на честь свята за традицією нагороджуються фіналістки конкурсу «Міс Безпека».

Події:

1648 — по виплаті відкупного козацькі сили зняли облогу Замостя.

1871 — у Одесі дебютує як актор-професіонал Марко Кропивницький, український актор та режисер, у складі трупи народного російського театру графів Маркових і Чернишова (у виставі за п'єсою Квітки-Основ'яненка «Сватання на Гончарівці»).

1893 — В газеті «San Francisco Morning Call» опубліковано перше оповідання 17-річного Джона Гріффіта (Джек Лондон) «Тайфун біля берегів Японії».

1918 — Гетьман України Павло Скоропадський узаконив автокефалію Української Православної Церкви

1918 — Австрія була проголошена республікою

1922 — відкрили Київську картинну галерею.

1925 — створена «Леґія українських націоналістів» на з'їзді представників Українського Національного об'єднання i Союзу Визволення України у Празі

1940 — розпочався державний візит до Берліна Голови Раднаркому, Наркома закордонних справ СРСР, члена політбюро ЦК ВКП(б) В'ячеслава Молотова для перемовин з керівництвом Третього Райху із зовнішньополітичних питань.

1944 — 14-та Галицька добровольча дивізія зброї СС «Галичина» перейменована на 14-ту Військову гренадерську дивізію СС (Першу українську)

1967 — у Нью-Йорку відбувся Перший Світовий конґрес вільних українців.

1992 — починаючи з 23-ї години було припинено функціонування рубля у грошовому обігові на території України. Єдиним законним засобом платежу став український карбованець, якого в готівковому обігу представляв купон Національного банку України.

2001 — на міському цвинтарі Севастополя з військовими почестями поховано капітан-лейтенанта Дениса Пшеничникова та мічмана Віталія Романюка, що загинули внаслідок аварії на підводному човні «Курськ».

2009 — в Харкові в приміщенні Спілки української молоді відбулася академія, на якій було проголошено та вперше відзначено День україномовної преси.

2014 — цього дня вперше в історії на поверхню комети (Чурюмова — Герасименко) було спущено космічний апарат.

Народились:

1808 — Осип Бодянський, письменник, етнограф, дослідник і видавець стародавніх слов'янських історичних праць (†1877).

1840 — Огюст Роден, французький скульптор-імпресіоніст («Мислитель», «Поцілунок», «Бальзак») (†1917).

1885 — Михайло Ситенко, український хірург-ортопед, травматолог, ім'я якого носить Український науково-дослідний інститут ортопедії та травматології у Харкові.

1905 — Іван Крушельницький, український поет, драматург, син Антіна Крушельницького (†1934)

1908 — Дмитро Чепурний, поет, драматург, репресований (†1944).

1929 — Зеновій Красівський, український громадсько-політичний діяч, дисидент, політв'язень, поет (†1991)

1929 — Грейс Келлі, американська акторка, з 1956 дружина князя Монако Реньє III (†1982)

1936 — Микола Сингаївський, український поет, письменник, перекладач.

1941 — Юрій Некрасов, український кінорежисер (†2001).

1944 — Олександр Авагян, український археолог, спелеолог, музикант і поет (†1988).

1972 — Ольга Стражева, українська радянська гімнастка, олімпійська чемпіонка.

Новини компаній
17:00, 26 листопада