День якості, юзабіліті, шопінгу та курки: у цей день 11 листопада

11 листопада — 315-й день року (316-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 50 днів.

Іменинники — Анастасія, Авраамій, Євген, Марія, Клавдій, Астерій, Неон, Феоніла, Анна

Релігійні свята — День пам’яті преподобного Аврамія Затворника і Анастасії Римської. .

Народні прикмети:

  • дивилися, який сьогодні день: якщо туманно, то очікуйте морозів;
  • коли на деревах голосно кричать ворони – зима буде холодною;
  • хмари пливуть низько - на швидке похолодання;
  • якщо листя з берези ще не опало, можна чекати на кілька теплих днів;
  • голуби голосно воркують до хорошої погоди.
  • Всесвітні свята і пам'ятні дні:

Всесвітній день якості. День якості святкується кожного листопада у другий четвер місяця. Ініціаторами створення такого свята виступили у 1990 році Європейська організація якості, ООН та інші. Через 5 років тиждень, протягом якого святкується Всесвітній день якості, було оголошено Європейським тижнем якості. День якості має за мету привернення уваги споживачів до якості продукції, тим самим спонукаючи виробників до виготовлення лише гідної продукції. Якісні товари – це якість нашого життя, тому кожен споживач повинен обирати для себе лише найкраще, тоді недобросовісне виробництво щезне з ринку.

Всесвітній день юзабіліті. Кожного року у другий четвер листопада відзначається Всесвітній День Юзабіліті. Ініціатива впровадження свята належить Асоціації професіоналів юзабіліті (UPA), а відзначати свято розпочали у 2005 році. Слово Usability в перекладі означає зручність в експлуатації. Для будь-якого проєкту важливі простота використання, практичність та зручність, саме тому фахівці з юзабіліті намагаються врахувати всі фактори при створенні продукту задля широкого масового використання. Суть Всесвітнього дня Юзабіліті – звернення громадської уваги до необхідності підвищення простоти у використанні послугами та продуктами, які є необхідними та важливими для суспільства.

День пам’яті загиблих у Першій світовій війні (раніше – День перемир’я). Поминальний день засноване на честь дати підписання перемир’я між державами Атланти та Німеччиною, тобто 11 листопада 1918 року. Бойові дії остаточно припинилися об 11 годині. Цей день вважається офіційним завершенням Першої світової війни. Ініціатором встановлення пам’ятного дня став британський король Георг V у 1919 році. Щорічно 11 місяця 11 числа об 11 годині людство вшановує пам’ять жертв війни двома хвилинами мовчання, які є символом Першої та Другої світових війн. Ще один символ – червоні маки, які приколюють до одягу та залишають на меморіалах. Маки символізують кров солдатів, пролиту на полі бою.

Міжнародний день енергозбереження. Ідея щодо заснування такого дня була запропонована міжнародною екологічною мережею SPARE у квітні 2008 року на міжнародній нараді в Казахстані, в листопаді ж 2008 року відбулося перше святкування. 20 країн захотіли стати учасниками Дня енергозбереження, тому день отримав міжнародний статус. Економія електричної енергії позитивно впливає на стан довкілля та дозволяє знизити грошові втрати. На жаль, в Україні електроенергія використовується не дуже ефективно, тому 11 листопада важливо привернути увагу людей до раціонального використання ресурсів та обов’язкового розвитку енергетичних джерел.

Всесвітній день оригамі. Цей день не є офіційним та відомим святом, але безперечно заслуговує на увагу. Оригамі – це різновид декоративно-прикладного мистецтва; японське мистецтво складання фігурок із паперу без допомоги ножиць та клею. Різновиди та техніки оригамі: просте оригамі, модульне оригамі, складання за паттерном, мокре складання. Всесвітній день оригамі запровадила Японська Асоціація оригамі у 1980 році. Свято пов’язане з важливою історичною датою – днем закінчення Першої світової війни, котра офіційно припинилась об 11 годині 11 листопада 1918 року. Саме 11 листопада – перший день без війни, котра продовжувалась протягом чотирьох років. Цікаво, що чотири одиниці, які склали цю дату, символізують чотири сторони квадрату, з яких складаються фігурки. До речі, цифра 11 в Японії та в нумерології вважається щасливою. Весь світ називав фігурки просто «складанням паперу», а оригінальну назву запровадила американка Ліліан Опергеймер. Саме Ліліан поширила цей вид мистецтва на Заході у 60-х роках 20 століття, створивши організацію OrigamiUSA. В якості подяки японці вирішили розпочинати Національні тижні оригамі в день народження Ліліан, 24 жовтня, останнім днем яких є День оригамі. Всесвітній день оригамі в Японії має символічний сенс, бо ця дата пов’язана із днем закінчення війни. Символом миру став японський паперовий журавлик, виготовлений в техніці оригамі, який вважається атрибутом душевного спокою та миру. Як ми вже знаємо, японці шанують символіку і магію подвійних чисел, тому 11 листопада – важливий день в країні.

Всесвітній день шопінгу. Це не є традиційним та офіційним святом, проте має багато прихильників по всьому світу. Суть Дня шопінгу – масштабний спокусливий розпродаж, повз якого неможливо пройти, таким чином магазини отримують величезний потік клієнтів. У 2009 році китайська компанія «Alibaba Group» зробила маркетинговий хід, здійснивши розпродаж зі знижками у 50%, присвятивши його Дню холостяка, який китайці відзначають 11 листопада. Після великого успіху такого розпродажу було вирішено проводити його кожного року, згодом до Всесвітнього дня шопінгу приєдналося багато магазинів. До речі, розпродаж «Alibaba Group» визнали наймасштабнішим у світі, Всесвітній день шопінгу змістив з лідерської позиції Чорну п’ятницю.

Всесвітній день курки. Щорічно у другий четвер листопада відзначається Всесвітній день курки, яка визнана найпопулярнішою та найпоширенішою свійською птицею у світі. Нині її чисельність вже перевищує 24 мільярди особин, забезпечуючи людство недорогими, смачними та поживними продуктами, до яких належить м’ясо та яйця. Для підвищення продуктивності у галузі курівництва селекціонери вивели породи курей, які дають приблизно 250 штук яєць на рік, а з птахів м’ясних порід отримують близько 3.5 кг дієтичного м’яса. З повагою до курки ставляться й кулінари. Завдяки прекрасним смаковим якостям та низькій калорійності, блюда з цієї птиці можуть дозволити собі навіть ті, хто стежить за своєю фігурою або страждає на захворювання внутрішніх органів. Не варто також забувати, що релігія більшості народів дозволяє їсти м’ясо курки, що додає їй популярності.

Події:

1215 — скликаний найбільший в історії середньовіччя Латеранський Вселенський собор.

1417 — в Констанці завершився початий ще в 1414 році собор, який поклав край Західній схизмі, коли на папському престолі знаходилося одночасно до трьох Пап Римських. Новим Папою Римським був вибраний представник римської знаті Оддо Колона, який узяв собі ім'я Мартин V.

1480 — закінчилося «стояння на Угрі». Велике князівство Московське позбавилось двохсотлітнього монголо-татарського панування.

1702 — загін запорізьких козаків визволив від облоги Речі Посполитої Білу Церкву.

1790 — у Королівство Великої Британії з Китаю вперше завезені хризантеми.

1830 — проголошена держава Бельгія.

1859 — у світ вийшла поема Тараса Шевченка «Марія».

1872 — в Одесі заснований Бессарабсько-Таврійський банк.

1889 — Вашингтон став 42-м штатом США.

1909 — почалося будівництво головної бази ВМС США на Перл-Гарборі.

1917 — український полк, сформований з делегатів III Всеукраїнського військового з'їзду, придушив більшовицьке повстання в Києві

1917 — на засіданні Петроградського революційного комітету вперше в Російської Радянської Республіки вжитий термін «ворог народу»

1918 — близько 5-ї години ранку в штабному вагоні маршала Фоша в Комп'єнському лісі підписане Комп'єнське перемир'я, що означало капітуляцію Німецької імперії і кінець Першої світової війни

1918 — територія Північної Буковини (більша частина сучасної Чернівецька область) передана до складу Королівства Румунія. Румунські війська окупували Чернівці.

1925 — вийшла перша платівка Луї Армстронга.

1930 — запатентований газовий холодильник, винахід Альберта Ейнштейна та Лео Сіларда.

1935 — на Горлівському хімічному заводі стався вибух, що стало приводом для судового процесу над «саботажниками».

1940 — в США випущені перші автомобілі «Джип».

1940 — у концтаборі Дахау страчено 55 польських інтелігентів — перша масова страта у Дахау.

1952 — У Каліфорнії продемонстрована дія першого відеомагнітофона.

1972 — США закрили свою останню військову базу у Республіці В'єтнам.

1973 — Ізраїль і Єгипет підписали договір, що завершив війну між ними.

1978 — Міністерство освіти УРСР видало директиву: «Удосконалювати вивчення російської мови в загальноосвітніх школах республіки» (посилення русифікації).

1983 — студент Массачусетського університету Фред Коен продемонстрував перший у світі комп'ютерний вірус.

1987 — картина Ван Гога «Іриси» продана за рекордну суму — $53,6 млн.

1990 — набула чинності Міжнародна конвенція про боротьбу проти незаконного обороту наркотичних і психотропних речовин.

1994 — американський мільярдер Білл Ґейтс на аукціоні в Нью-Йорку заплатив $30,8 млн за рукопис Леонардо да Вінчі (рекордна ціна для рукописів).

1999 — у Асамблею Республіки Португалія директор лісабонського зоопарку привів лева і тигра на знак протесту проти слабкого фінансування його установи

2002 — оглядач «Нової газети» Анна Політковська, посилаючись на джерела в Кремлі, оприлюднює твердження щодо препарату налоксон, який використовували російські спецслужби під час штурму театрального центру у Москві і від якого загинули понад 120 заручників, добраного з кількох варіантів особисто президентом Володимиром Путіним

Народились:

1050 — Генріх IV, імператор Священної Римської імперії.

1919 — Юхим Березін, український актор, член дуету «Тарапунька і Штепсель».

1922 — Курт Воннеґут, американський письменник-фантаст.

1945 — Данієль Ортега Сааведра, президент Нікарагуа (1985-90, від 2007 р.).

1962 — Демі Мур, американська акторка.

Новини компаній
17:00, 26 листопада