У цей день 1 листопада: свята, прикмети, події, іменинники

1 листопада — 305-й день року (306-й у високосні роки) за григоріанським календарем. До кінця року залишається 60 днів.

Іменинники (православні) — Дмитро, Іван, Леонід, Михайло, Микола, Павло, Петро, Сергій, Фелікс.

Релігійні свята — у католицькій церкві святкується День усіх святих.

Народні прикмети:

  • Якщо день теплий, то і зима буде теплою, а весна – ранньою.
  • Дощовий день означає, що в листопаді снігу не буде.
  • Перший сніг сьогодні - до холодної і сніжної зими.
  • Чим вище в небі летять птахи, тим більше снігу випаде взимку.

Всесвітні свята і пам'ятні дні:

Всесвітній день вегана. Святкування розпочалось у 1994 році на річницю заснування першої «Веганської спілки», яка з’явилась у Великобританії в 1944 році за ініціативи Дональда Вотсона. Термін «веган» було утворено за допомогою скорочення слова «вегетаріанець». Вегани – це вкрай ретельні вегетаріанці, які мають свою життєву філософію, що не обмежується лише їжею. Якщо ви обрали веганство як спосіб життя, тоді ваше харчування не повинно містити продуктів тваринного походження – окрім риби та м’яса, треба відмовитись від молочних продуктів, яєць тощо. Вегани не використовують у своєму житті натуральне хутро, шкіру, шерсть, речі з деревини й т.п. Головна ціль веганства – захист тварин від вбивства та жорстокого поводження з ними. Цікаво, що ідея вегетаріанства та веганства з’явилася аж 2500 років назад в Індії та ще в деяких країнах. Індуїзм пов’язує відмову від м’яса зі священною коровою та філософією переселення душ, буддисти та джайністи також підтримували веганство. Відомо, що грецький філософ та математик Піфагор був переконаним вегетаріанцем.

День народження Європейського союзу. Утворення Євросоюзу відбулося 7 лютого 1992 року після укладання Маастрихтського договору. Проте офіційно договір почав діяти лише 1 листопада 1993. Відомо, що одним із перших, хто оголосив ідею об’єднання країн на рівних умовах, був Віктор Гюґо у 1851 році. Європейський союз – це політичне та економічне об’єднання 27 демократичних країн Європи заради процвітання, миру та розвитку. Союз має спільні: валюту (євро), динамічний вільний ринок, політику безпеки та зовнішню політику, загальні цінності та стандарти. Держави-члени союзу активно співпрацюють між собою в різних галузях. ЄС – дуже надійний партнер для всіх країн на планеті. Євросоюзу у 2012 році була вручена Нобелівська премія миру через вагомий внесок у розвиток миру та демократії в Європі.

День нульового меридіана. Рішення про його встановлення було ухвалене на конференції у Вашингтоні у 1884 році. До цього часу у різних країнах існували власні «нульові меридіани», що значно ускладнювало мореплавство та складання мап. На цій конференції після прийняття рішення про те, щоб визнати нульовим Гринвіцький меридіан та позначити його на усіх мапах, було висунута пропозиція щодо обчислення часу в усьому світі за Гринвічем. Її було прийняте разом з рекомендацією про обчислювання доби з 0.00 до 24.00 години.

Міжнародний день ароматичної свічки. Вперше його було впроваджено у 2019 році, але, не зважаючи на такий «молодий» вік, він має багато прихильників по всьому світі. Метою цього свята є нагадування людям про легкість та розслабленість, з якою потрібно насолоджуватися кожною миттю життя. Саме ароматичні свічки, як ніщо інше, сприяють можливості досягти такого стану душі. Прихильники свята закликають цінувати час відпочинку, доповнюючи його прекрасними ароматами. Також вони нагадують, що кожен має змогу перетворити такий день у рік насолоди лише за допомогою свічок. Їх можна запалювати у спальні, ванній або загальній кімнаті після важкої робочої зміни. Вони допоможуть на деякий час відірватися від турбот, проблем та метушні сучасного напруженого життя. У цей день можна започаткувати прекрасну традицію дарувати ароматичні свічки своїм друзям, близьким та знайомим.

Події:

1179 — Філіпп II, перший з королівської династії Капетингів, коронується в Реймському соборі.

1512 — уперше відкритий для відвідувачів розпис Сикстинської капели, виконаний Мікеланджело.

1525 — починається експедиція Франсіско Пісарро до Перу.

1604 — у бенкетній залі королівського палацу Вайтголл в Лондоні відбулася прем'єра трагедії Шекспіра «Отелло».

1755 — столиця Королівства Португалія Лісабон повністю зруйнована землетрусом. Загинуло близько 32 тисяч осіб, понад 100 тисяч поранено.

1781 — в Габсбурзькій монархії скасоване кріпацтво.

1800 — Джон Адамс став першим президентом США, який в'їхав у Білий дім.

1814 — відкрився Віденський конгрес (по 9 червня 1815), скликаний з ініціативи Великої Британії, Російської імперії, Австрійської імперії і Королівства Пруссія після закінчення наполеонівських війн з метою реставрації Бурбонів у Франції і закріплення нових кордонів у Європі.

1894 — у Парижі французький мікробіолог Еміль Ру оголосив про створення антидифтерійної сироватки.

1914 — у Канаді прийнятий Акт, за яким українці — вихідці з Австро-Угорської імперії — були поміщені в концтабори, де деяких з них утримували до 1920.

1918 — «Листопадовий чин» у Львові. Українці взяли владу в місті, невдовзі було проголошено ЗУНР.

1922 — припинене існування Османської імперії, проголошення утворення Турецької республіки.

1927 — створений футбольний клуб «Динамо» (Київ).

1936 — Беніто Муссоліні вперше назвав союз Королівства Італія і Третього Рейху «віссю».

1939 — Верховна Рада СРСР приймає закон про включення Західної України до складу СРСР із підпорядкуванням її УРСР.

1939 — Третій Рейх анексував Західну Польщу і Данциг (Гданськ).

1945 — Спеціальна комісія союзників оголосила, що Гітлер мертвий.

1991 — Чечня проголосила свою незалежність.

1993 — у Литві уведений візовий в'їзд для жителів СНД.

2006 — був скоєний замах на Олександра Литвиненка.

Народились:

1596 — П'єтро да Кортона, італійський живописець і архітектор, яскравий представник епохи бароко.

1636 — Нікола Буало, французький поет, теоретик класицизму.

1757 — Антоніо Канова, італійський скульптор, найзначніший представник класицизму.

1861 — Дніпрова Чайка, український прозаїк та поетеса.

1871 — Стівен Крейн, американський письменник («Червона відзнака доблесті», «Меггі: дівчина з вулиці», «Відкритий човен»).

1909 — Вісенте Феола, бразильський футбольний тренер, чемпіон світу (1958).

1939 — Федір Стригун, український режисер, актор, народний артист України, художній керівник львівського театру імені Марії Заньковецької.

1962 — Ентоні Кідіс, рок-співак (Red Hot Chili Peppers).

1972 — Дженні Макарті, американська модель (зірка «Playboy»-1994), актриса.

Новини компаній
17:00, 26 листопада