Розпочнемо наші «розмови» про красу з догляду за собою,
а саме з догляду за волоссям.
Як не дивно, але догляд за волоссям, це не тільки правильно підібрані продукти, якими ви користуєтеся, але перш за все це те, як саме ви миєте голову. Найчастіше цьому не приділяють особливої уваги і роблять це «інтуітивно», і дуже даремно, тому що елементарно від неправильного миття може з'являтися лупа, а ви все будете шукати панацею в шампунях і масках, нехтуючи правилами миття волосся.
Розберемося детальніше як мити голову! Прочитавши поради трихолога у сумі із моїм досвідом вийшло наступне:
- перед тим як мити голову, потрібно розчесати волосся. Таким чином ми значно зменшимо кількість заплутаних вузликів, а значить менше зашкодимо волоссю під час сушіння і розчісування.
- шампунь краще вспінювати в руках, ніж робити це прям але голові. Для спінювання ми використовуємо хаотичні рухи і тим самим знову ж заплутуємо волосся.
- під час миття наше завдання добре промити саме шкіру голови, а довжина волосся промивається вже після м'якими рухами зверху вниз. Для власниць довгого манікюру, важливою є особливість шкіри голови, яку потрібно мити кінчиками пальців і не в жодному разі не нігтями, тому що таке грубе тертя може викликати пошкодження шкірного покриву і виникнення лупи.
- мити волосся потрібно по мірі забруднення. Раніше бабусі нам говорили, що не можна часто мити, бо залози починає активно працювати і загалом волосся будуть швидше брудними. Зараз трихолог кажуть що це не правильно якщо ваше волосся стає жирнішим, то потрібно шукати проблему в організмі, також підібрати правильний шампунь, а не просто мити волосся коли це потрібно – це не вірно. Зараз в різних торгових марках представлені шампуні для щоденного миття, потрібно просто вибрати саме «свій» засіб.
- ще цілком обґрунтована рекомендація миття голови потрібно починати з потиличної зони, тому як саме там найбільша густота волосся і виділення сальних залоз активніші, тому саме цю ділянку вимагає особливої уваги. Крім того, на цій зоні волосся завжди в менш ушкодженому стані, ніж на верхньою потиличної або тім'яної, тому процес утворення піни шампуню буде менш травматичним для волосся
- не забувайте користуватися бальзамом або кондиціонером, він важливий для волосся майже так само як шампунь. Не поспішайте завжди швидше змити засіб, дайте йому трохи побути на волоссі. Якщо не знаєте скільки потрібно часу, прочитайте інструкцію, там зазвичай вказують час витримки продукту. в кінці обов'язково сполосніть голову прохолодною водою для того щоб закрилися лусочки на волоссі. Ще, до речі, це хороша стимуляція судин і як наслідок, волосся будуть краще рости.
- Експертка у сфері краси
засновниця Beauty Studio
вул. Арсенія Тарковського, 42