Що не так із музеями у Кропивницькому

Чи може Кропивницький бути культурною столицею України ?

Кожне місто має власну родзинку, проте наскільки вона унікальна ? наше місто славетне не лише своїм аграрним бізнесом, адже ми можемо похизуватись і культурною спадщиною.

Сьогодні мова піде саме про музеї, а саме мистецтв та краєзнавчий. Із персональним візитом до них завітав Вадим Волканов, який і розповів про переваги та недоліки побаченого:

Сьогодні був чудовий день. Я і попрацював, і отримав естетичну насолоду, відвідавши два музеї – мистецтв та краєзнавчий. Вражений і стурбований.

Вразити наші музеї та їхні співробітники вміють. Багаті експозиції краєзнавчого – від трипільської культури до колекції Ільїна – повинні бачити всі мешканці Кіровоградщини. Історію будинку Барського має знати кожен, щоб розповідати гостям нашого міста, навіть не звертаючись до краєзнавців.
Музей мистецтв – справжній храм. Краса, цінність експонатів – наше спільне багатство. Директор Тетяна Ткаченко не просто закохана в свою справу, вона є справжнім фанатом того, чим займається. Знаю, що колись вона дуже ризикувала, оберігаючи картини від можновладців, які поклали на них око.
Саме цей музей викликав мою стурбованість. Він не має приміщення, де можна зберігати фонди. Колись змінене русло Інгула зробило свою справу: в підвалах музею постійно стоїть вода, її рівень не опускається нижче коліна, доводиться постійно відкачувати воду.

Чим можна допомогти музею мистецтв? Приміщеннями бувшого банку, що розташований на площі. Питання начебто вирішено, але воно чомусь гальмується. Будемо прискорювати. Ще музей не має транспорту, на якому можна переміщуватися, перевозити картини. Все це роблять за власний рахунок. Буду з цього приводу розмовляти з депутатами обласної ради.

- прокоментував Вадим Анатолійович.