Сьогодні, 28 серпня відзначають Успіння Пресвятої Богородиці.
Про це пише 0522.
Варто ознайомити із значенням та походженням історії свята. Після вознесіння Ісуса Христа на небеса Божа Матір залишилась під наглядом Івана Богослова. Вона часто навідувалась до гробу Христа та молилась до нього.
Всі учні Христа зібрались, аби провести Богородицю в небесне життя, і стали свідками цього дійства: Христос зійшов на землю у супроводі душ праведників, ангелів та архангелів і забрав тіло й душу Богородиці на небеса. Слово "успіння" перекладається як смерть або сон перед сходженням на Небеса. Тому на Успіння Пресвятої Богородиці люди не оплакують смерть Марії, а прославляють її. Адже за успінням було воскресіння, після якого Божа Матір возз'єдналася зі своїм Сином.
Вважається, що на Успіння Пресвята Богородиця по-особливому чує молитви людей. Із закінченням Успенського посту починалася пора сватань і весіль. Вважалося, якщо з першої Пречистої не знайдеш собі пари – до наступного року в дівках можна залишитися. На Успіння добра погода – до прохолодного бабиного літа.
Цього дня заборонено ходити босоніж. Особливо по траві й зранку. Роса вважається слізьми Пресвятої Богородиці, тож топтатись по них — великий гріх. За давнім повір'ям, сватання на Успіння – до вічного кохання, яке триватиме і на Небесах.