Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення попереджає, що недотримання правил пожежної безпеки під час жнив та пожежного захисту сільгоспугідь, лісосмуг, ліній електропередачі, газопроводів, доріг в літній пожеженебезпечний період можуть призводити до пожеж на полях.
Подібні займання нерідко поширюються на трав'яний покрив степів, лісів та будівлі, що знаходяться поблизу. При пожежах на полях вогнем знищуються зростаючі, скошені, укладені у валки або копиці злакові, а іноді сільськогосподарська техніка. Великі площі, які займають хлібні масиви, зазвичай, знаходяться далеко від населених пунктів або водних об’єктів і мають недостатню кількість засобів зв'язку, тому про пожежу на полі рятувальники нерідко дізнаються від мешканців околиці міста, які можуть спостерігати дим. Ці негативні фактори сприяють поширенню вогню на значні площі й ускладнюють їх гасіння.
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення нагадує, випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає масове незадоволення громадян, алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу.
Сурове дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю - обов’язок кожного громадянина. Статтею 245 «Кримінального кодексу України» за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також спалювання стерні, сухих дикоростучих трав або їх залишків на землях сільськогосподарського призначення чи іншими загально небезпечним способом караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.