Коронавірус COVID-19: Що зміниться після 11 травня?

Ка­ран­тин, зап­ро­вад­же­ний в Ук­ра­їні че­рез пан­де­мію ко­ро­на­ві­ру­су, бу­де про­дов­же­но до 22 трав­ня. Од­нак, ста­біль­на си­ту­ація з зах­во­рю­ва­ніс­тю доз­во­ляє з 11 трав­ня роз­по­ча­ти знят­тя пер­ших об­ме­жень і пе­рей­ти до кон­цепції адап­тивно­го ка­ран­ти­ну.

Про це за­явив Прем’єр-мі­ністр Ук­ра­їни Де­нис Шми­галь, від­кри­ва­ючи по­за­чер­го­ве за­сі­дан­ня Ка­бі­не­ту Мі­ніс­трів сьогод­ні, 04 трав­ня.

Уряд в пер­шу чер­гу за­ці­кав­ле­ний, аби яко­мо­га швид­ше за­пус­ти­ти всі сфе­ри еко­но­мі­ки, які при­зу­пи­ни­ли­ся че­рез епі­де­мію. У сво­їх рі­шен­нях ми ке­ру­ємо­ся вик­лючно да­ни­ми на­ших про­філь­них спе­ці­аліс­тів. За їх роз­ра­хун­ка­ми, пе­ред­часне знят­тя ка­ран­ти­ну — оз­на­чає ти­ся­чі но­вих хво­рих. Не мож­на цього до­пус­ти­ти, — на­го­ло­сив очіль­ник Уря­ду.

За сло­ва­ми Прем’єр-мі­ніс­тра, ста­біль­на си­ту­ація з зах­во­рю­ва­ніс­тю доз­во­ляє з 11 трав­ня роз­по­ча­ти знят­тя пер­ших об­ме­жень і пе­рей­ти до кон­цепції адап­тивно­го ка­ран­ти­ну.

Ми ба­га­то спіл­ку­ва­ли­ся з пред­став­ни­ка­ми біз­не­су. Ро­зу­мі­ємо пот­ре­би і за­пи­ти біз­не­су, і сьогод­ні скли­ка­ли по­за­чер­го­ве за­сі­дан­ня, під час яко­го пла­ну­ємо прий­ня­ти про­ект пос­та­но­ви на про­хан­ня біз­не­су, яко­му тре­ба час, аби під­го­ту­ва­ти­ся до без­печних умов ро­бо­ти, — заз­на­чив Гла­ва Уря­ду.

Де­нис Шми­галь по­ві­до­мив, що з 11 трав­ня бу­дуть від­кри­ті для від­ві­ду­вань пар­ки, скве­ри, зо­ни від­по­чин­ку.

Крім то­го, бу­де доз­во­ле­но пра­цю­ва­ти са­ло­нам кра­си, пе­ру­кар­ням, але за пев­них умов, які вже роз­робле­ні і бу­дуть пред­став­ле­ні Мі­ніс­терс­твом охо­ро­ни здо­ров’я Ук­ра­їни.

Ми доз­во­ли­мо ро­бо­ту зак­ла­дів гро­мадсь­ко­го хар­чу­ван­ня на ви­ніс. Ро­бо­ту літ­ніх май­дан­чи­ків ка­фе і рес­то­ра­нів прос­то не­ба у зак­ла­дах, за­ре­єс­тро­ва­них як опе­ра­то­ри по­туж­ності. Це ду­же важ­ли­ва прив’яз­ка і мож­ли­вість кон­тро­лю­ва­ти, в то­му чис­лі ор­га­на­ми міс­це­во­го са­мов­ря­ду­ван­ня, — заз­на­чив Де­нис Шми­галь.

Та­кож, за його сло­ва­ми, бу­де доз­во­ле­на оп­то­ва і роз­дріб­на тор­гівля неп­ро­до­воль­чи­ми то­ва­ра­ми, ок­рім зон роз­ваг та хар­чу­ван­ня, ди­тя­чих зон в ТРЦ.

Доз­віл пра­цю­ва­ти при пев­них умо­вах от­ри­ма­ють зак­ла­ди по­бу­то­во­го об­слу­го­ву­ван­ня на­се­лен­ня за виз­на­че­ни­ми кри­те­рі­ями. Му­зеї, біб­лі­оте­ки, тре­ну­ван­ня в ко­ман­дних ви­дах спор­ту для про­фе­сій­них ко­манд на зак­ри­тих ба­зах. Сто­ма­то­ло­ги, а­уди­то­ри, ад­во­ка­ти, но­та­рі­уси, сер­віс по­бу­то­вої тех­ні­ки. Все це бу­де прий­ня­то. Пос­та­но­ва бу­де опуб­лі­ко­ва­на і біз­нес змо­же ба­чи­ти чіт­ко, в яких сфе­рах ми пла­ну­ємо пом’як­шення ка­ран­тинних за­хо­дів з 11 трав­ня, — по­ві­до­мив очіль­ник Уря­ду.

Вод­но­час він заз­на­чив, що по­ки в Ук­ра­їні ді­ють ка­ран­тинні об­ме­жен­ня:

До 11 трав­ня ми про­си­мо ук­ра­їн­ців дот­ри­му­ва­ти­ся пра­вил. Це не тіль­ки зак­ли­ки Уря­ду, а і на­ших лі­ка­рів, які за­раз фак­тично на пе­ре­до­вій. Ду­же важ­ли­во пра­виль­но за­вер­шу­ва­ти про­цес ка­ран­ти­ну.

Ок­ре­мо Де­нис Шми­галь зу­пи­нив­ся на від­по­ві­даль­нос­ті міс­це­вої вла­ди.

Ми ро­зу­мі­ємо важ­ли­вість спів­пра­ці з міс­це­вою вла­дою, але не нех­туй­те пра­ви­ла­ми, які ді­ють для всіх. Не мож­на ух­ва­лю­ва­ти рі­шен­ня по ви­хо­ду з ка­ран­ти­ну за влас­ною за­ба­ган­кою, — на­го­ло­сив Прем’єр-мі­ністр.

Та­кож Де­нис Шми­галь ак­центу­вав ува­гу на то­му, що у пе­рі­од дії ка­ран­ти­ну про­дов­жу­ва­ли пра­цю­ва­ти ма­га­зи­ни ме­ре­жі бу­ді­вель­них гі­пер­марке­тів та де­які зак­ла­ди гро­мадсь­ко­го хар­чу­ван­ня.

Тор­гівля бу­ді­вель­ни­ми ма­те­рі­ала­ми бу­ла за­бо­ро­не­на і за­ли­шить­ся за­бо­ро­не­ною до 11 трав­ня. Те са­ме сто­су­єть­ся і зак­ла­дів хар­чу­ван­ня. Всі від­по­від­ні ви­пад­ки по­ру­шень за­раз пе­ре­ві­ря­ють­ся ор­га­на­ми пра­во­по­ряд­ку. Не­ве­ли­кий ма­га­зин має пра­цю­ва­ти на рів­них умо­вах з ве­ли­ки­ми гі­пер­марке­та­ми, — ре­зю­му­вав Прем’єр-мі­ністр та на­го­ло­сив, що тут не має бу­ти об­ра­них.