Громадськість Кіровоградщини вимагає перегляд ставок єдиного податку для підприємців

Вчора, 23 квітня, відбулося чергове засідання Громадської ради при Кіровоградській обласній державній адміністрації в режимі онлайн.

Про це повідомляє кореспондентка 0522.ua.

На порядку денному було ряд питань, одне із яких - про недопущення знищення бізнесу в умовах карантину. Члени Громадської ради підтримали звернення до голови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня про перегляд ставок єдиного податку.

На сьогодні фізичні особи – підприємці , що обрали спрощену систему оподаткування опинились в скрутній ситуації, яка пов’язанаіз запровадженням обмежувальних заходів у з в’язку з розповсюдженням корона вірусної хвороби. На підприємців лягає тягар сплати податків та зборів за найманих працівників, єдиногоподатку та оренди, незважаючи на те, що з 12 березня 2020р. вони не здійснюють своєї діяльності з причин карантину.
Зважаючи на зміни прийняті Верховною Радою Україниу Законі України«Про внесення змін до деяких законодавчих актів , спрямованих на додаткове забезпечення соціальних та економічних гарантій у з в’язку з поширенням корона вірусної хвороби»від 30.03.2020 року , згідно з яким органам місцевого самоврядування надається право прийняти рішення про внесення змін до прийнятого рішенняпро встановлення місцевих податків та зборів щодо зменшення ставок єдиного податку.
З метою попередження тотального колапсу підприємництва та недопущення закриття підприємцями підприємницької діяльності та звільнення найманих працівників просимо Вас допомогти малому та середньому бізнесу і посприяти щоб органи місцевого самоврядування на території Кіровоградської області використали своє право щодо зменшення ставок єдиного податку на своїх територіях ( як , наприклад це відбулось в Новоукраїнському районі), та запровадилина період карантину , для тих підприємців першої та другої групи , які не здійснюють свою основну діяльність нульову ставку єдиного податку і після закінчення карантину на наступні шість місяців встановили для першої групи ставку 5% від прожиткового мінімуму , а для другої -10% від мінімальної заробітної плати, - йдеться у зверненні.