Хворі на туберкульоз повинні бути уважнішими до свого здоров’я під час пандемії, адже в них інфікуватися вірусом СOVID-19, вищий відсоток.
У рамках проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині», що впроваджується за підтримки Глобального фонду, консультує головний лікар Кіровоградського обласного протитуберкульозного диспансеру Галина Горенко.
Хворі на туберкульоз також мають підвищений ризик захворювання на цю недугу, оскільки мають знижений імунітет та спровоковані легені. Гадаю, важкість перебігу коронавірусу у хворих на туберкульоз, в першу чергу, буде залежати від віку хворого, наявності додаткових супутніх захворювань, в тому числі ВІЛ-інфекції, поширеності туберкульозного процесу. Чим старший хворий, чим нижче в нього імунітет, чим поширеніший туберкульозний процес, тим важче буде протікати захворювання на СOVID-19. Звичайно, якщо пацієнт лікує туберкульоз, його організм має більшу здатність протистояти іншим хворобам. Однак потрібно розуміти, що туберкульоз - це завжди підвищений ризик захворіти на коронавірус, - наголошує Галина Горенко.
Хворі на туберкульоз повинні своєчасно приймати протитуберкульозні препарати та стежити за своїм здоров’ям. У рамках проєкту, соціальні працівники організації здійснюють соціально-психологічний супровід хворих на туберкульоз, а також, для пацієнтів, що потребують щоденної доставки протитуберкульозних препаратів - приносять ліки додому та надають якісний соціальний супровід.