У проєкті я працюю третій рік. Спочатку займала посаду соціального працівника, а з березня – координатора. Щиро дякую команді благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький» за довіру. Робота соціального працівника не така вже й проста, як звучить сам термін «соціальний працівник». Я пройшла більше десяти тренінгів і онлайн-навчання з мотиваційного консультування, роботи над стигмою та дискримінацією, залученням до тестування статевих партнерів, і власне, тестування. Як підтвердження отримала не лише сертифікати, а головне - знання, які мені допомагають у роботі в соціальній сфері.
Існують різні підходи з мотивації людей на проходження тестування задля встановлення статусу. Все залежить від того, до якої соціальної, вікової та уразливої категорії чи групи вони відносяться. До кожного - індивідуальний підхід. У більшості клієнтів, особливо старшого покоління, відсутні знання про ВІЛ. Тому цим людям треба приділяти більше часу для консультування.
З власного досвіду скажу, що для мене ТОП-5порад наступні. Перша - володіти знаннями «попереджений - озброєний», друга - вміння аналізувати, третя - зосередженість, четверта - приймати рішення і діяти, п’ята - ставши помічником собі – допоможи іншому.