"Захисти Суспільне": Кропивничани вийшли на підтримку регіонального телерадіомовника

У Кропивницькому відбулась акція на підтримку регіонального телерадіомовника.

Про це повідомляє UA:Кропивницький, передає 0522.ua.

Протестували проти скорочення працівників філії Суспільного та обсягів місцевого мовлення – розповіла ініціаторка акції Олена Горобець. За її словами, підтримати регіонального телерадіомовника прийшла сотня людей – це глядачі та слухачі програм філії Суспільного UA:Кpопивницький. За даними речниці поліції області Віталіни Бевзенко – учасників акції було понад пів сотні.

Учасники акції зібрались біля будівлі регіональної філії Суспільного UA:Кpопивницький. У руках тримали плакати з написами: "Ні інфоpмаційній капітуляції", "Ні зменшення регіонального мовлення", "Захисти Суспільне". Кропивничанин Леонід Багно розповідає, чому прийшов на акцію: "Я з величезним задоволенням дивлюсь передачі нашого телебачення. Тому що розкриваються проблеми нашого міста, це майданчик для дебатів. Тут кожен може висловити свою думку".

Володимир Волок працює на телеканалі вісімнадцять років телеоператором. Говорить, протестує проти скорочення працівників. "Ніхто нічого не знає толком. Всі сидять на валізах і чекають, що в будь-який день тебе покличуть в приймальню і скоротять".

За словами радіоведучої Олени Горобець, керівництво Національної суспільної телерадіокомпанії України хоче скоротити обсяг місцевого мовлення до однієї години на добу на телебаченні і до півтори години на радіо. Також, удвічі скоротити кількість працівників.

Ми виловлюємо своє занепокоєння тим, що намагаються впровадити - на нашу думку, досить сиру концепцію регіонального мовлення. В ній ми вбачаємо багато небезпек для існування суспільного мовлення в регіонах. Тому, закликаємо керівництво до діалогу, до доопрацювання концепції, перш ніж вона буде впроваджена.

Жодних документів щодо скорочень немає - каже продюсерка регіональної філії Суспільного UA: Кpопивницький Олена Кваша:

Що стосується трансформації, яку проходить вся система суспільного мовника, вона відбувається. Вона розпочалася. Якщо говорити про суттєве штатне скорочення, або про зміни у мовленні, то наразі офіційних підстав говорити про такі зміни у нас немає. Тобто, жодного документу який би регламентував такі зміни поки що немає.

Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії Микола Чернотицький говорить, поки процедура скорочень не розпочиналась:

Хочу запевнити, що жоден з двадцяти чотирьох регіональних каналів не зникає, вони залишаються. Ми, наразі, робимо трансформацію для того, щоб поліпшити наш контент. Ми створили digital-команди в кожному регіоні, за цим майбутнє, ми повинні бути гнучкими і працювати в цьому напрямку. Друге, ми посилюємо радіо там, де нас краще слухають і прибираємо там, де гірше.

Напередодні акції на підтримку регіонального мовлення відбулись в Миколаєві, Житомирі, Луцьку, Запоріжжі, Івано-Франківську, Рівному та Херсоні.