Афганістан: героїзм крізь біль і сум

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 31-а річниця виведення військ з Афганістану.

Про це повідомляє кореспондентка 0522.ua.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року.Після закінчення Другої світової війни українські військові брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. За часів СРСР вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба та в багатьох інших «гарячих» точках. Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Афганістані. 25 грудня 1979 року почалося введення радянських військ до Афганістану і їх боротьба з озброєною опозицією – моджахедами.

Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, тобто 3340 днів.

За десятилітній період жорстокої війни радянська армія виконувала чимало завдань: охороняла стратегічні об’єкти, вела спільні з урядовими військами бойові дії проти моджахедів, постачала зброю та припаси до країни. 15 травня 1988 року відповідно до Женевської угоди почався перший етап виводу військ із Афганістану. Остаточно війська виведено 15 лютого 1989 року. Людські втрати у цій неоголошеній війні вражаючі. Загинуло майже 15 тисяч солдат та офіцерів радянської армії з них – понад 2 тисячі українських юнаків, 298 зникли без весті. Через афганську війну пройшло понад 160 тисяч українців.

Нині у складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі, де у боях з окупантами загинуло понад 200 воїнів. Загалом у зоні АТО/ООС воювали і воюють близько 12 тисяч воїнів-афганців.

Сьогодні, у Кропивницькому відбулася урочиста хода та покладання квітів до пам'ятника Воїнам-інтернаціоналістам. Хвилиною мовчання згадали тих, хто поліг у тій страшній війні.