Згідно рейтингових показників Кабінету Міністрів України, Кіровоградщина має найбільшу кількість опорних шкіл у порівнянні з іншими регіонами країни. У області безпосередньо працює 76 опорних шкіл і 186 філій.
Про реформування мережі закладів загальної середньої освіти в регіоні розповів голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь, передає 0522.ua.
Робота зі створення опорних шкіл на Кіровоградщині розпочалась у 2016 році. Першими такі заклади з’явились у Олександрівському, Голованівському та Новоархангельському районах. Цей процес сприяв скороченню мережі малокомплектних шкіл і створенню оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти в Кіровоградській області.
Щодо переваг, модернізація дала такі результати:
- середня наповнюваність класів на Кіровоградщині зросла з 13 учнів у 2015 році до 17 учнів у 2019 році;
- кількість учнів, які перебували на індивідуальній формі навчання, скоротилася з 1804 учнів у 2015 році до 448 учнів у 2019 році.
Комунальний заклад «Олександрівське навчально-виховне об'єднання № 1» Олександрівської районної ради – один із прикладів успішної реалізації освітньої реформи. До складу НВО увійшло п'ять структурних підрозділів:
- одна опорна школа – Олександрівська загальноосвітня школа I-III ступенів № 1;
- чотири філії – Староосотська, Олександрівська, Новоосотська та Триліська.
З 2016 року до 2020 року кількість учнів у НВО зросла від 831 до 912 школярів. При цьому у 2019 році заклад зайняв 18 місце із 221 шкіл області за результатами середнього балу ЗНО.
Нагадаємо, на базі опорних або центральних шкіл навчаються діти з найближчих сіл і містечок. Школярів підвозять до освітнього закладу автобусами. У кожній опорній школі є сучасні кабінети фізики та хімії, лабораторії, комп'ютерний клас, мультимедійне обладнання, Wi-Fi і оновлена бібліотека. Окрім цього, опорні школи мають додаткову державну підтримку на модернізацію та створення нового освітнього процесу.