Як правильно пірнати у воду на Водохреща: корисні поради

У ніч з 18 на 19 січня по всій країні відкриють священні купелі. Православні поринуть в ці ополонки, щоб очиститися та змити гріхи. Але як зробити це безпечно для здоров'я? 

Отже, що потрібно зробити, аби не нашкодити собі на Водохреща?

1. ПЕРЕВІРТЕ СВОЄ ЗДОРОВ'Я

У купелі не варто занурюватися тим, у кого є протипоказання. І це буде наше перше правило. Якщо у вас є серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, запалення внутрішніх органів, захворювання носогорла, застуда або грип, то краще змивати гріхи з себе якимось іншим способом. У будь-якому випадку перед купіллю краще отримати консультацію лікаря, навіть якщо вам здається, що ви повністю здорові.

2. КУПАЙТЕСЯ В ДОЗВОЛЕНИХ МІСЦЯХ

Дозволені і спеціально обладнані купелі підготовлені відповідно до всіх норм безпеки. До того ж поруч з ними завжди чергує швидка допомога і рятувальники. Заради свого ж здоров'я не варто купатися в невпорядкованих і самостійно прорубаних купелях.

3. НЕ ПИЙТЕ

Алкоголь при зануренні у купіль під категоричною забороною. Навіть мала доза може нашкодити здоров'ю. Це може обернутися проблемами, адже після купання у купелі в стані алкогольного сп'яніння може виникнути переохолодження або серйозні захворювання.

Перед зануренням не можна пити спиртні напої!!!

4. ВІЗЬМІТЬ ТЕПЛІ РЕЧІ

Ні в якому разі в купіль можна їхати без нічого. Зрозуміло, що занурюватися в купіль ви будете в купальному костюмі або сорочці, але краще запастися речами на той момент, коли ви вже вийдете з неї. Плед, сухий теплий одяг, взуття або вовняні шкарпетки. Непогано буде захопити з собою термос з гарячим чаєм.

5. РОЗІГРІЙТЕСЯ ПЕРЕД КУПІЛЛЮ

Перед тим, як зануритися в купіль, потрібно зробити невелику розминку. Зазвичай перед купіллю стоять черги, а занурюватися всередину не варто замерзлими. Так що зробіть гімнастику, пострибайте або побігайте на місці. Але не перестарайтеся. Тіло повинне бути злегка розігрітим.

6. НЕ ПІРНАЙТЕ ВПЕРЕД ГОЛОВОЮ

Водохресне купання – православна традиція, а не спортивні змагання. Не треба пірнати вперед головою. Через це судини головного мозку звузяться, що може стати причиною втратити свідомості.

Воду з купелі пити не слід.

7. НЕ ПИЙТЕ ВОДУ З КУПЕЛІ

У купіль занурюються різні люди. З міркувань гігієни та збереження здоров'я краще набирати святу воду з купелі до того, як ви в неї поринете, а краще взагалі отримати її в церкві.

8. НЕ ЗАТРИМУЙТЕСЯ В КУПЕЛІ НАДОВГО

Крижана вода може привести до непоправних наслідків. Вона обпікає шкіру, а після декількох секунд здається, що тіло вже стало теплим, адже звикло до температури. Тому деякі затримуються довше в купелі. Але це не правильно. Понад хвилину у такій воді перебувати не варто. Інакше можна заробити переохолодження і захворіти.

9. ПІСЛЯ КУПЕЛІ ТРЕБА ЗІГРІТИСЯ

Обов'язково після виходу з купелі зігрійтеся. Вилазити з води потрібно енергійно та швидко. До того ж краще не братися за поручні голими руками, а повісити на них сухий рушник. Потім розітріться ним, випийте чай, переодягніться та висушіть голову. Не варто затримуватися у купелі в напівоголеному вигляді заради фотографій – здоров'я понад усе.

За попередніми даними, у день свята у 105 населених пунктах Кіровоградщини відбуватиметься богослужіння у 136 релігійних спорудах та заходи у 43 місцях для купання. Участь у них візьмуть близько 35 тисяч громадян. 

У Кропивницькому проведення відповідних заходів заплановано у 12 храмах та 3 місцях для купання за участі близько 7 тисяч громадян. Охорону публічного порядку забезпечуватимуть більше 60 поліцейських.