29-30 жовтня 2019 року в комунальному закладі «Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д. І. Чижевського» для професіоналів бібліотечної справи відбудеться науково-практична конференція «Від громадської до наукової: до 120-річчя комунального закладу «ОУНБ ім. Д. І. Чижевського».
Про це повідомляє прес-служба Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського, передає 0522.
Конференція орієнтована на бібліотечних фахівців, які пов’язані ідеєю створення соціокультурного партнерства, адже сучасна бібліотека – центр життя громади.
Організаторами заходу виступають: департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської ОДА, комунальний заклад «ОУНБ ім. Д.І. Чижевського»
В конференції приймуть участь близько 100 фахівців з різних районів області. Планується розглядати питання: форми співпраці бібліотеки і громади, публічні бібліотеки і адміністративна-територіальна реформа, питання нових тенденцій у розвитку бібліотечних технологій.
30 жовтня в рамках конференції відбудеться Ярмарок інновацій «Сучасна бібліотека: розвиваємо місцеві громади». Під час проведення ярмарку будуть відзначені кращі бібліотечні ініціативи. Усі представлені на Ярмарок інновації розкривають роботу бібліотек спільно з місцевою громадою і спрямовані на покращення якості життя громади. Найбільш широко представлені інновації з популяризації книги, бібліотеки, читання: проект бібліопослуга «Рухома книга» (створення волонтерської групи з молоді для обслуговування людей поважного віку та з фізичними вадами на дому) м. Знам’янка (філія№2), проект «Старість нас вдома не застане» (Аджамська сільська бібліотека Кропивницького району),проект «Розвиваємо традиційні та впроваджуємо інноваційні бібліотечні послуги і форми роботи» (Оситнязька бібліотека-філія Великосеверинівської сільської ОТГ), проект «Читай і відпускай» (створення бук кросингу на території міста) Новоукраїнська міська ОТГ.
Заслуговують на увагу і проекти соціоекологічного напрямку: проект «Паркова зона відпочинку» - створення зони відпочинку та проведення різноманітних заходів (Гурівська сільська бібліотека Долинського району), проект «Чиста ріка – чиста совість» (розчищення річки Велика вись) –Панчивська сільська бібліотека Новомиргородського району, проект «Здорова вода продовжує життя» - проведення заходів щодо покращення якості питної води в регіоні (Компаніївська центральна районна бібліотека).
Сьогодні бібліотека є центром громади. Про роль бібліотеки в житті громади спрямовані проекти: «Працюємо задля громади» - проведення різноманітних заходів для місцевої громади (Помічнянська сільська бібліотека Помічнянської міської ОТГ), «З турботою про людей» - ремонт приміщення для проведення різноманітних заходів ( Водянська сільська бібліотека Петрівського району), «Сучасна бібліотека – місцевій громаді» (Приютівська сільська бібліотека Новоукраїнського району), проект «Бібліотека на допомогу медичній реформі у Світловодську» - інформування громади міста про особливості медичної реформи, створення комфортних умов для людей похилого віку під час оформлення декларацій (Світловодська центральна міська бібліотека).
На ярмарку будуть представлені цікаві проекти з використанням новітніх інформаційних технологій: проект «Школа Робототехніки та 3D технологій» в рамках проектів «Добродій» та «Платформа 3D: добра, довіри, досвіду» - проведення занять для навчання дітей у віці 7-15 років по моделюванню об’ємних фігур (Олександрійська центральна міська бібліотека для дітей), проект «Бібліотека у смартфоні» - бібліотечні конкурси в соцмережах (Дмитрівська сільська бібліотека-філія Устинівського району).
Неможливо перерахувати всі інновації, які запровадили бібліотекарі спільно з небайдужими мешканцями місцевих громад, для того, щоб життя стало кращим.
Головною метою проведення Конференції та Ярмарку інновацій є підвищення кваліфікації бібліотечних працівників і запровадження кращих інновацій у бібліотеках регіону.