У Первозванiвськiй ОТГ планують впроваджувати екологiчнi проекти – результат публiчної консультацiї.
Про це 0522 повідомили в ГО "Центр UA".
У школах та адмiнiстративних будiвлях Первозванiвської ОТГ будуть встановленi контейнери для збору макулатури, а по завершенню збору - проведено еко-фестиваль iз вiдзначенням учасникiв.
Представники мiсцевої влади, Молодiжної ради Первозванiвської ОТГ, представники учнiвського самоврядування, небайдужi мешканцi, та за участi ГО "Перспектива молодi" обговорили можливостi вирiшити проблему стихiйних смiттєзвалищ та недбалого ставлення до екологiї в громадi. Найбiльше уваги придiлили питанню пiдвищення екосвiдомостi мiсцевих жителiв.
За словами головної спецiалiстки вiддiлу освiти, молодi та спорту, культури та туризму Первозванiвської сiльської ради Тетяни Назаренко, на сьогоднi питання екологiчних проблем є надзвичайно глобальним, а тому варто починати зi змiни ставлення громадян до охорони навколишнього середовища.
Представниця ГО "Перспектива молодi" Карина Ковальчук пiдтримала цю думку, презентувавши присутнiм напрацювання i досвiд екологiчних проектiв їх громадської органiзацiї у Кропивницькому:
Окремо у рамках консультацiї обговорювали також такi альтернативи, як створення у громадi пунктiв роздiльного здавання смiття та встановлення додаткових урн у громадських мiсцях.
Проте, було вирiшено розпочати саме зi встановлення урн для збору макулатури в рамках проекту "Нове дерево", органiзувавши його у змагальному контекстi - учасники, що зберуть найбiльшу вагу макулатури, отримають заохочувальнi подарунки вiд сiльської ради. На кошти, вирученi за макулатуру, учасники проекту закуплять саджанцi дерев, що будуть висадженi навеснi 2020 року. Завершити акцiю планують яскравим еко-фестивалем .
На завершення заходу представниця ГО "Центр UA" Яна Сапожнiкова наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься i пiсля консультацiї.
Проект реалiзується за пiдтримки Програми для України з розширення прав i можливостей на мiсцевому рiвнi, пiдзвiтностi та розвитку "U-LEAD з Європою", що спiльно фiнансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данiєю, Естонiєю, Нiмеччиною, Польщею та Швецiєю. Програма спiвпрацює з Мiнрегiоном у формуваннi багаторiвневої системи управлiння, яка є прозорою, пiдзвiтною та реагує на потреби громадян.