Рухайтеся весь день
Інтенсивна навантаження, як правило, травматична для нашого опорно-рухового апарату, який не відповідає вимогам ст зв'язку з прямоходінням - наші коліна і поперек часто виходять на пенсію раніше за нас. Тому партію в теніс після робочого дня ніяк не можна назвати здоровим способом життя - це не корисно ні для серця, ні для суглобів. Рухатися при кожному зручному випадку: прогулюватися по кабінету, ходити пішки, користуватися ліфтом - ось що по-справжньому корисно. Наприклад, секрет довголіття горян в тому, що для них будь-яке переміщення на місцевості - це кардіо, яке доводиться робити постійно. Кардионавантаження не продовжують життя. Але їх відсутність її абсолютно точно вкорочує.
Контролюйте харчування
Така ж історія з продуктами харчування. По суті, немає корисних продуктів - є продукти не шкідливі. Їжа повинна бути повноцінною по білках, жирах, вуглеводах, вітамінах, мікроелемантам і баластні речовини, і відповідати енергетичним і пластичним потребам організму. Перекоси в сторону жирів і простих вуглеводів призводять до ожиріння з усіма витікаючими наслідками, навіть надлишок деяких вітамінів асоційований з ризиками серцево-судинних захворювань. В одному можна бути впевненим: овочі не підведуть. Однак харчування одними овочами також не відповідає принципам раціонального харчування - в модній зараз ідеї Детокс немає нічого, крім овочів, води і маркетингу. Їжте часто, їжте помалу, їжте більше овочів! І уникайте шкідливих продуктів!
Киньте палити
Про куріння все просто. Крім того, що продукти горіння канцерогенні, вони пошкоджують внутрішню оболонку судин і інактивують оксид азоту (II), якого у нас і так обмаль. Продукти горіння провокують передчасне старіння, рак, атеросклероз. Нікотин - наркотик, пов'язаний з викидом дофаміну і забезпечує ефект «передчуття задоволення». Саме це змушує нас палити знову і знову - знову і знову вводити в організм продукти горіння, які і вкорочують наше життя більш ніж на 10 років. Не паліть. І не стійте, де палять. Інакше рано ляжете туди, звідки не встають.
Акуратніше з алкоголем
Про алкоголь не все так просто. Ті, хто п'ють по чуть-чуть, живуть довше за тих, хто не п'є зовсім. Але, якщо ви випиваєте більше 3-х чарок міцного алкоголю, 3-х келихів вина, 1-ого літра пива за раз, то вся позитивна дія закінчується і різко починається негативна. Якщо ви роками п'єте келих червоного ввечері, і у вас не виникає бажання побігти о 21:45 в магазин за другою пляшкою - пийте. Але, якщо хоча б раз ви втрачали контроль за кількістю випитого, і вам хоча б раз було соромно за свою поведінку на ранок - не пийте взагалі. І справа навіть не в тому, що соромно. А в тому, що дуже шкідливо.
Перевіряйтеся частіше
Як правило, скарги з'являються на самих останніх стадіях серйозних захворювань, коли або нічого вже не зробиш, або «різати, не чекаючи перитоніту». Тому потрібно регулярно, без будь-якої причини, проходити профілактичні перевірки, обстежуючи всі органи і їх функції. Краще раз на рік пройти обстеження, ніж раз в житті полежати в операційній.