На українських трасах, зокрема, на дорогах вищої категорiї (I-II), пропонують встановлювати фрезеровану шумову дорожню розмiтку.
Про це повiдомляє УНН.
"Шумова дорожня розмiтка – це дiйсно недорогий та дiєвий спосiб пiдвищення безпеки руху та зменшення кiлькостi авто, якi втягуються в дорожньо-транспортнi аварiї. Наприклад, якщо людина довго знаходиться за кермом i починає засипати, такi шумовi смуги можуть врятувати життя. Тому пiд час оновлення ДБН щодо дорiг загального користування ми прописали доцiльнiсть влаштування таких смуг на найбiльших трасах – дорогах I-II категорiї", – повiдомив заступник мiнiстра регiонального розвитку, будiвництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Вперше шумовi смуги з’явилися в США всерединi 50-х рокiв минулого столiття i за принципом своєї дiї нагадують "лежачих полiцейських". Вони являють собою штучнi нерiвностi, якi в залежностi вiд призначення облаштовуються вздовж або впоперек дороги. Пiд час наїзду на неї водiй автомобiля починає вiдчувати суттєву вiбрацiйну та шумову дiю, що, у свою чергу, сприяє пiдвищенню уваги на дорозi пiд час руху вздовж дорожнiх узбiч або перед наближенням до дiлянки з пiдвищеною небезпекою.
Заступник мiнiстра зазначив, що такi шумовi розмiтки, окрiм США, також широко застосовуються у Нiмеччинi, Канадi, Фiнляндiї, Данiї, Швецiї, Норвегiї та у багатьох з цих країн є обов’язковими при проектуваннi нових дорiг.
"Застосування шумових смуг дозволяє досягти значного зниження рiвня аварiйностi на дорогах, як мiнiмум в 2 рази. Ми також маємо впроваджувати такi дiєвi європейськi рiшення та практики пiдвищення безпеки руху на трасах", – додав Парцхаладзе.