Медсестра, диспетчер та пакувальник: як безробітні з інвалідністю стають успішними

Головна мета служби зайнятості полягає в тому, щоб кожен українець мав роботу з гідною заробітною платою, а кожен роботодавець – сумлінних працівників.

Особи з обмеженими фізичними можливостями в першу чергу потребують соціального захисту і створення таких умов праці, щоб успішно соціалізуватися в суспільстві. Служба зайнятості приділяє особливу увагу цій категорії громадян. Звертаючись до центру зайнятості кожна людина, яка шукає роботу, отримує повний спектр послуг. Крім наявних вакансій, безробітним пропонується скористатися послугами з професійного навчання та пройти професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації. Спільно з роботодавцями в центрі зайнятості організовуються ярмарки вакансій з презентаціями актуальних вакансій підприємств, установ, організацій.

Так, наприклад, безробітна Тетяна Ю., яка має 3-тю групу інвалідності із захворювання органів дихання, за фахом сестра медична, має професійний досвід роботи лаборантом медичним більше 5-ти років, звернувшись до центру зайнятості отримала повний спектр послуг та, під час одного з прийомів, жінці підібрали роботу враховуючи рекомендації, які зазначені в індивідуальній програмі реабілітації інваліда та видано направлення на працевлаштування сестрою медичною до однієї з медичних установ міста.

Результатом плідної роботи спеціалістів центру зайнятості, роботодавця та безробітної є працевлаштування Тетяни.

Тетяна М., має повну вищу освіту за спеціальністю «Облік і аудит», тривалий час працювала заступником начальника відділу в одній з державних установ міста. Наразі безробітній призначено 2-гу групу інвалідності із захворювання центральної нервової системи, але це не стало на заваді для пошуку роботи: Тетяна працевлаштувалась до одного з навчальних закладів міста диспетчером.

Вікторія Б. маючи 3-тю групу інвалідності із захворювання центральної нервової системи, отримала в цьому році повну вищу освіту за спеціальністю «фахівець з фізичної реабілітації», протягом близько трьох місяців перебування на обліку і, дотримуючись рекомендацій фахівців центру зайнятості, змогла працевлаштуватися укладальником-пакувальником на одне з торгівельних підприємств Кропивницького.