Донедавна вважалося, що кар’єра людини повинна початися і завершитися у єдиній сфері діяльності. Серйозно готуючись до вибору професії, ми переконані, що на все життя закладаємо основи для своєї кар’єри. Проте у сучасному світі технічного розвитку та економічної нестабільності такий стереотип втратив актуальність. Потрібно постійно поглиблювати свої знання та навички, освоювати вміння із суміжних галузей, а то й здобувати зовсім іншу професію.
Головний спосіб конструктивного переживання ситуації втрати роботи – активний пошук нової. Людям, які володіють актуальними для ринку праці професійними навичками, простіше знайти роботу в порівнянні з тими, хто має недостатню або застарілу підготовку, тому підвищення кваліфікації і перенавчання є важливими компонентами успішного працевлаштування у зрілому віці.
Аби мати змогу спокійно конкурувати на ринку праці із молодшими фахівцями і щоразу не вчитуватися в оголошення про роботу, де часто вказують бажаний вік кандидата на певну вакансію, варто звернутися до служби зайнятості. Один із варіантів, який вам запропонують – можливість підвищити рівень конкурентоспроможності шляхом отримання ваучера на перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями згідно пріоритетних видів економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже отриманого освітньо-кваліфікаційного рівня.
Механізм видачі ваучерів визначає «Порядок видачі ваучерів для підтримки конкурентоспроможності осіб на ринку праці», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року № 207.
Нині розширено перелік професій, спеціальностей і напрямів підвищення кваліфікації для навчання, за якими може бути виданий ваучер. Серед нових професій, за якими можна отримати ваучер – верстатник деревообробних верстатів, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, машиніст бульдозера (будівельні роботи), машиніст екскаватора, машиніст крана автомобільного, монтажник систем утеплення будівель, охоронник, слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування, слюсар-сантехнік, швачка та ін.
Перелік навчальних закладів, які надають освіту за ваучерами, постійно оновлюється на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України. Тож кожен охочий може внести корективи у власну кар’єру у зрілому віці й обрати нову професію до душі.
Отже, змінити своє життя, враховуючи й професію, можна у будь-якому віці, варто лише захотіти!