За повідомленням прокуратури області протягом січня 2016р. обліковано 1783 кримінальні правопорушення (на 15,2% менше ніж у січні 2015р.), з числа яких 1762 – виявлено органами внутрішніх справ, 12 – органами прокуратури, 7 – органами, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, та один – органами безпеки.
Із загальної кількості зафіксованих правоохоронними органами кримінальних проявів тяжкі та особливо тяжкі склали 38,1%.
У загальній кількості злочинів 68,3% становили злочини проти власності, 16,7% – злочини проти життя та здоров’я особи, по 2,4% – злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення та злочини проти громадського порядку та моральності, 1,8% – злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян, по 1,6% – злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту та злочини проти правосуддя, 1,5% – злочини проти громадської безпеки, 1,3% – злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг, 1,1% – злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав свобод людини і громадянина.
Протягом січня 2015р. обліковано 10 умисних тяжких тілесних ушкоджень, 5 очевидних умисних вбивств і замахів на вбивство (відповідно у 2,5 раза та на 25% більше ніж у січні 2015р.) та 2 зґвалтування і замахів на зґвалтування.
Порівняно із січнем 2015р. кількість випадків розбоїв (7) зменшилася на 53,3%, хабарництва (3) – на 40%, шахрайств (125) – на 24,7%, грабежів (42) – на 12,5% та крадіжок (991) – на 6,4%.
Правоохоронними органами за цей період виявлено 2 особи, які скоїли злочини у складі однієї організованої групи (злочинної організації); закінчено одне кримінальне провадження про кримінальне правопорушення, вчинене організованою групою і злочинною організацією.
Кількість потерпілих від злочинів за січень 2016р. становила 1309 осіб (на 13,2% менше ніж у січні 2015р.), з числа яких 534 жінки, 136 осіб похилого віку та інвалідів 1 і 2 групи, 14 – неповнолітні та 13 – діти до 14 років. Найбільша кількість потерпілих (69,1%) від крадіжок та шахрайств – відповідно 801 та 103 особи, серед яких 42,3% – жінки (382 особи).
У дорожньо-транспортних пригодах, пов’язаних зі злочинами, на території області постраждало 16 осіб, з яких одна особа (6,3%) загинула.